با منشی ها محترمانه برخورد کنید؟

توسط

این روزها فروشنده ای نیست که از برخورد منشی ها نالان نباشه، حتی خوده من. همیشه به این فکر می کردم چطوری میشه که بعضی از منشی ها محترمانه جواب می دهند و برخی نه. خیلی درگیر این موضوع بود که چه راه حلی براش میشه پیدا کرد؟

منشی ها هم مثل ما آدم های محترمی هستند که وظایفی دارند و باید طبق آن وظایف عمل کنند. اصلا تا حال به این فکر کردین که مدیرا چرا منشی می گیرند؟ اولین دلیلش اینه که از حضور آدم هایی مثل من و شما جلوگیر کنند. در واقع می خواهند وقتشون رو به کارهای مفید مجموعه خود اختصاص بدهند و بنابراین باید از دست ماها رهایی یابند؛ پس منشی ها این جا خیلی بدرد می خورند. دوم اینکه این منشی ها باید یکسری از کارهای روتین مدیرها را انجام دهند پس منشی ها افراد بیکاری نیستند بلکه کلی کار هم دارند.

منشی ها وظیفشونه اینه که از کارهای ناخاسته ای که برای مدیر زمان بر و در برنامه ریزهاشون نیست، جلوگیری کنند. پس باید بپذیریم که منشی ها افراد بسیار محترم و ذی نفوذی هستند. همین قدر بهتون بگم که منشی ها بیشتر از همسران مدیرها نفوذ دارند چون اطلاعات زیادی دارند و البته زمان بیشتری با مدیران سپری می کنند حداقل ۸ ساعت در روز. به عبارتی می تونیم بگیم منشی ها محرم اسرار مدیران هستند و به دلیل نزدیکی به هرم قدرت و هم چنین داشتن اطلاعات، از تاثیرگذاری بالایی در تصمیمات مدیریتی برخوردارند و خیلی راحت می توانند نظر مدیران را برگردانند. می بینید که چقدر این افراد قدرت و تاثیرگذاری بالایی دارند. یعنی اگر بخواهند شما مدیری رو ببینید خیلی راحت این اتفاق می افتد حتی اگر مدیر نخواهد!!!

تجربه خود من به شخصه موید تمامی مطالب بالاست و مطمئنا شما هم این مطالب رو تصدیق می کنید. اما چطوری باید با این افراد برخورد کنیم تا به هدف خود برسیم. من خودم از این شیوه کمک خواستن استفاده می کنم. همه ما میدونیم وقتی کسی تقاضای کمک می کنه سعی می کنیم که اون رو برآروده یا حداقل راهنمایی اش کنیم و چه از این بهتره. منشی ها هم از این قاعده مستثنی نیستند.

اوایل که فروش رو شروع کرده بودم و وقتی میخاستم از مدیران درخواست جلسه کنم، سد اولم منشی ها بود و هست که خیلی سخت می تونستم از اونها عبور کنم و حالا نه. چون همون ابتدا درخواست راهنمایی و کمک می کنم. به همین راحتی و با استفاده از اطلاعاتی که در اختیارم قرار می دهند، شخص مسئول و مورد نظرم رو پیدا می کنم.

نکته طلایی آخری که می خواهم بهتون بگم اینه که هر وقت جلسه ای با مدیری داشتید از منشی او تعریف کنید البته در دوبعد دقت و وقت شناسی منشی. چون با یک تیر دو نشان می زنید هم دیر سینش رو سپر می کنه و به داشتن همچین منشی افتخار می کنه چون تصمیم نهایی برای انتخاب منشی رو مدیر می گیره و باعث مباهاتشه و البته بعد از جلسه این تعریف و تمجید شما به گوش منشی می رسه و دفعات بعدی شما خیلی راحت می تونید آقای مدیر رو ببیند زیرا منشی ها می خواد لطف شما رو به نحوی جبران کنه.

لپ مطلب اینکه با منشی ها مهربان باشید.

ممکن است بپسندید

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.