۵ نکته کلیدی برای موفقیت در تماس های فروش سازمانی

توسط

همانطور که قبلا گفتم، یکی از مهارت های اصلی در فروش سازمانی، یاد داشتن نحوه استفاده از تلفن در تماس های اولیه بازاریابی سازمانی است. در بازاریابی سازمانی تلفن عنصری حیاتی است چون پله اول برقراری ارتباط با یک سازمان است. شما به عنوان یک فروشنده باید ارتباط سازی کنید و تلفن راحترین راه است. نکته ای که در بازاریابی سازمانی مطرح است، شما قرار نیست که تماس های سرد زیادی برقرار کنید. بلکه باید با یادگیری مهارت های شکار مشتری، کیفیت تماس های خود را بالا ببرید تا بتوانید به اهدافتان برسید. بنابراین شما به عنوان یک فروشنده سازمانی، به نکات زیر توجه عمده نمایید:

۱- همگام سازی

اولین مهارت اصلی برای موفقیت در پشت تلفن، همگام سازی است. یعنی زمانیکه برای اولین بار صدای طرف مقابل را می شنوید باید سریعا با همگام سازی کنید اما در چه چیزی؟ برای همگام سازی پشت تلفن باید به لحن و سرعت صدای طرف مقابل دقت کنید. به عبارتی باید لحن صدا و سرعت صدای خود را با صدای فردی که پشت خط می شنوید، یکی کنید. اولین اتفاق مثبت یعنی همگام سازی رخ بدهد.

۲- شخصی کنید.

در دومین قدم شما باید سریعا مکالمه را به سمت شخصی سازی پیش ببرید، یعنی به جای استفاده از واژگان رسمی، از واژه های غیر رسمی استفاده کنید. تا طرف با شما احساس راحتی کنید، یا درباره موضوعی که مربوط به شرکت است صحبت کنید و با تعریف و تمجید با دلیل به سمت شخصی سازی مکالمه خود بروید. باید تیز باشید و با گرفتن اولین نکته ای که امکان شخصی سازی را فراهم می آورد، این عمل را انجام دهید.

۳- دوستانه باقی بمانید.

همواره در مکالمات خود دوستانه و شخصی باقی بمانید و به سمت اصول رسمی نروید. باید کاری کنید که طرف مقابل شما احساس راحتی کنید و دوستانه باقی ماندن، این کمک را به شما می کند تا به اهدافتان برسید.

۴- گوش کنید.

با دقت به آنچه طرف مقابل بیان می کند، گوش نمایید و  سعی برای اینکه نشان دهید که دارید فعالانه گوش می دهید هرازگاهی آنچه را شنیده اید، بازگو کنید و از طرف مقابل بخواهید که اگر اشتباه متوجه شده اید، شما را تصحیح کند.

۵- فرآیند فروشتان را تثبیت کنید

به عنوان یک فروشنده سازمانی شما باید فرآیند تعریف شده ای برای فروشتان داشته باشید و همواره بر اساس آن اقدام نمایید. این باعث می شود که بتوانید بتوانید راه درست را در پیش بگیرید و به آنچه می خواهید به دست آورید.

 

ممکن است بپسندید

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.