۵ عامل کلیدی در اوج ماندن

تقریبا بعد از ۱۴ ماه دارم تو وبلاگ پست میزارم. تو این مدت به حدی درگیر مسائل جدید و چالش زا بودم که اصلا به این وبلاگ هم نگاه نکردم تا اینکه چند وقت پیش ایمیل دریافت کردم و سراغ وبلاگ اومدم. تصمیم گرفتم که از دوباره بنویسم اما این بار با حوصله تر و مرتب تر و اولین مقاله رو هم به تجربیات این چند وقته خودم اختصاص بدم.

توسط

تقریبا بعد از ۱۴ ماه دارم تو وبلاگ پست میزارم. تو این مدت به حدی درگیر مسائل جدید و چالش زا بودم که اصلا به این وبلاگ هم نگاه نکردم تا اینکه چند وقت پیش ایمیل دریافت کردم و سراغ وبلاگ اومدم. تصمیم گرفتم که از دوباره بنویسم اما این بار با حوصله تر و مرتب تر و اولین مقاله رو هم به تجربیات این چند وقته خودم اختصاص بدم. مدت زمانی که برای من سخت ولی پر از یادگیری و مهارت جدید بود. برای اولین بار صفر تا صد یک بیزینس در اختیار خودم بود و باید با برنامه تر و هدفمندتر اقدام می کردم و شاید یکی از دلایلی که باعث شد برای وبلاگ نتوانم وقت بزارم همین کمبود زمان بود. اما مهم این است که از دوباره شروع کردم و کلی مطلب جدید دارم براتون. در این مقاله می خوام درباره عواملی بنویسم که تو این مدت به شدت در زندگی خودم لمسشون کردم

 ۱- انتخاب

همه ما در زندگی انتخاب هایی می کنیم و وقتی انتخاب کردیم زندگی مان بر اساس ان ها شکل می گیرد. بنابراین تمامی ما بر اساس این انتخابات به جلو می رویم. نکته مهم اینه هر کس انتخاب های خاص خودش رو داره. از همه مهتر به قدرت انتخاب های کوچک پی بردم. انتخاب هایی که به ان ها دقت نمی کنیم ولی در بلند مدت جمع میشوند و تبدیل به یک انتخاب بزرگ می شوند و تمامی زندگی مان را تحت تاثیر قرار می دهند. پس انتخاب کنید که مسئولیت تمامی انتخاب های کوچکتون را بپذیرید. به قول دارن هاردی می توان گفت : وضعیت امروز ما  دستاورد انتخاب ها و رفتارهای گذشته ماست و لاغیر.

۲- عادت ها

ارسطو معتقد بود که ما همانیم که مکرر انجام می دهیم. درباره عادت ها مطالبی زیادی نوشته شده است و حتی در این وبلاگ هم کلی مقاله خودم نوشتم ولی برای اولین در یک محیط جدید پی به قدرت عادت ها بردم و اینکه چقدر اثر گذار هستند. برای مثال نوشتن در این همین وبلاگ در حالیکه که من فکر می کردم یک عادت است ولی اصلا نبود و سریع به کنار رفت.

عادت ها و رفتارها هرگز دروغ نمی گن. اگه می خواهید کسی رو خوب بشناسید بدون توجه به ظاهر و دک پوزش، سعی کنید از عادت هاش براتون بگه. اون وقت می تونید بفهمید چقدر این ادم می تونه برای شما اثرگذار باشه.یاد حمله ای افتادم که می گفت همه آدم های موفق و ناموفق شبیه هم هستند:

همه آن ها از انجام دادن کارهای مشابه نفرت دارند، آدم های موفق آن ها را به سختی انجام می دهند و زجر آن را می پذیرند ولی آدم های ناموفق محل آسایش را انتخاب می کنند.

چند عادت پیشنهادی:

  1. مدام از خودتان بپرسید چه می شود اگر ….
  2. توجه کردن به چیزی که می خواهید.
  3. کارها را ۱۲۰% انجام دهید.
  4. عادت تجربه تغییرات جدید.
  5. یادداشت کردن تحقق اهداف کوچک

۳- تداوم و پشتکار

شاعر می گه: در خانه اگر کس هست، یک نفر بس است.

اگر می خواهید به اهداف خود برسید تداوم و پیوستگی یکی از مهم ترین این ها است. اصلا بدون این دوتا هیچی چیز دیگری تحقق نمی یابد. شاید تدوام و پشتکار در ابتدا انرژی زیادی ببرد ولی در بلندمدت این باعث می شود که انرژی کمتری مصرف کنید. به شخصه خودم این تجربه را داشتم که ب مدت چهار ماه در حال بازاریابی محصولی بودم که در ماه پنجم یک خروجی حاصل شد که به اندازه یک سال من ارزش داشت. باید نشان دهید که لیاقت دریافت هدفی که به دنبال آن هستید را دارید و مطمئن باشید که پاداش آن را دریافت خواهید کرد.

۴- تمام کردن

یادتان باشد همیشه سعی کنید که کارهای خود را تمام کنید. هر چیز ناتمامی که در زندگی تان وجود داشته باشد، نیرو و فشار تحلیل برنده ای به شما وارد می کنه و مثل خون آشامی که خونتان را می مکد انرژی پیشرفت و موفقیتان را از شما بیرون می کشد و مانع پیشرفتتان می شود. می توانیم بگوییم که کارهای ناتمام شما را عقب نگه می دارد تا وقتی که آن را انجامش دهید. بنابراین سعی کنید پنجره های باز را هر چه زودتر ببنید.  یادتان باشد تحمل، کار احمق هاست.

۵- دانش مالی

یکی از نکات کلیدی که به اهمیت آن در این مدت پی بردم بحث دانش مالی و توانایی تحلیل مالی است. این بسیار مهم است که اعداد را بفهمید و گیج نشوید. داشتن دانش اولیه حسابداری، مالیات و سرمایه گذاری جزو کلیدی ترین ها می باشد که حتما مفاهیم پایه آن ها را یاد بگیرید تا مثل من شوکه نشید!!

ممکن است بپسندید

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.