چطوری متن ایمیل طراحی کنیم؟

توسط

یکی از ابزارهای اصلی و ارتباطی برای یک صادراتچی #ایمیل هست. این ابزار از زمان های ظهور اینترنت در حال استفاده بوده است و هنوز هم از ابزارهای اصلی دنیای دیجیتال است. دلیل استفاده از ایمیل هم کارا بودن این ابزار هست. همانطور که در مطالب قبلی درباره ایمیل گفتم، ایمیل یکی از ارزانترین روشهای  بازاریابی صادراتی است. اگر به درستی از آن استفاده کنید، برای شما کلی #درآمد_دلاری خلق می کند. یکی از چالش های ارسال ایمیل، نوشتن #متن_ایمیل است. چه چیز هایی باید بگیم تا ایمیل موفق باشه!!

متن ایمیل یک نوع پیام_بازاریابی است.

هر ایمیل اجزائی دارد که باید قواعد آنها را رعایت کنید. برای آنکه ایمیل به سر منزل مقصود برسد شما ملزم به رعایت این قواعد هستید و اگر رعایت نکنید به اسپم تبدیل می شوید 😉. که عبارتند از:

۱- عنوان ایمیل: حداکثر سه کلمه باید باشد و سعی کنید مطابق فعالیت شغلیتون باشه. اگر بیشتر از سه کلمه باشد، احتمالن ایمیلتون اسپم میشه.
۲- متن ایمیل: این بخش شامل احوال پرسی(Greetings ) ، معرفی خود(Who), چه کاری انجام می دهم (what), چطوری می تونم به شما کمک کنم (How) و در نهایت درخواست(Request) هست. به متن ایمیل من دقت کنید. دقیقا مطابق این فرمت هست. کلا این اطلاعات حداکثر یه پارگراف یعنی سه تا چهار خط باشه.
۳- امضا: جایی است که شما اطلاعات تماس خود را قرار می دهید؛ یعنی نام خودتون، عنوان شغلی، اسم شرکت، آدرس شرکت، آدرس سایت و ایمیل سازمانی.

تجربه بهم ثابت کرده، این بخش رو خیلی ساده طراحی کنید و از قراردادن عکس و دیگر موارد خودداری کنید. تا احتمال ارسال موفق ایمیلتان افزایش یابد. همیشه به خاطر داشته باشید که کارایی و بهره وری در #ایمیل_مارکتینگ بسیار مهم است. بنابراین باید قواعد بازی را رعایت کنید و البته نکات زیر را به خاطر داشته باشید:

  • #ایمیل_سازمانی شما محدودیت ارسال دارد و تا نهایت ۱۰۰ عدد در روز می توانید ارسال کنید. بیشتر بشه ایمیل هاتون ارسال میشه ولی به مقصد نمیرسه یا میرین تو اسپم مثل من😁
  • تنها در روزهای یکشنبه تا چهارشنبه ایمیل ارسال کنید تا در روزهای کاری شرکت های خارجی امکان بررسی ایمیل شما را داشته باشند.
  • حتما یک لیست ارسال ایمیل داشته باشید.
  • از قراردادن لینک های زیاد در متن ایمیل خودداری کنید، حداکثر دو مورد کافی است.
  • فایل ضمیمه به هیج وجه قرار ندید چون احتمال اسپم شدن افزایش می یابد.

ارسال ایمیل بدون محدودیت!!

چون سرویس دهنده های هاست محدودیت ارسال ایمیل روی هاست شما اعمال می کنند و از طرفی چون این هاست ها ویژه بارگذاری محتوا هست اگر بیش از تعداد مشخصی ایمیل ارسال کنید، ایمیل شما اسپم می شود و حتی در برخی موارد بلاک!!

برای برطرف سازی این مشکل، شما باید #هاست_ایمیل بگیرید. این هاست مخصوص ارسال و دریافت ایمیل هست و با توجه به مجموعه ای که این سرویس را ارائه میدهد تا ۲۰۰۰ ایمیل در روز می توانید ارسال و دریافت داشته باشید.

برای گرفتن هاست ایمیل، یه سرچ کوچک در گوگل بزنید با چند مجموعه آشنا می شوید که اختصاصی این سرویس را ارائه می‌دهند و می توانید از آنها خدمات بگیرید.

ممکن است بپسندید

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.