چطوری بازاریابی ایمیل انجام بدیم؟

توسط

یکی دیگر از ابزارهای متداول برای بازاریابی خارجی و یافتن مشتری، ایمیل هست. ایمیل از محبوب‌ترین ابزارها هست که نسبت به هزینه ای که دارد، به صرفه ترین روش مشتری یابی خارجی هست. من خودم به خودم به شخصه تا حالا بیش از ۵۰ درصد مشتری هایم را از طریق ایمیل پیدا کرده ام و در ایام کاری روزی تا ۵۰۰ ایمیل ارسال می کنم!! دو سوال اساسی برای استفاده از این ابزار آن هست که اول چطوری ایمیل پیدا کنیم و دیگر اینکه چطوری ارسال ایمیل انجام دهیم؟؟

برای جمع آوری ایمیل شما با توجه به محصول، کشور هدف و خریدار می توانید در گوگل سرچ کنید و اطلاعات رو از طریق سایت خود شرکت ها یا دیتابیس های موجود استخراج کنید.

سوال مهم بعدی اینه که چطوری ایمیل ارسال کنیم؟

برای ارسال ایمیل شما حتما باید از ایمیل سازمانی استفاده کنید. و برای افراد ایمیل بزنید. هواستون باشه فقط از هاست وب سایتتون، شما در روز حدود ۱۰۰ ایمیل متناوب می توانید ارسال کنید و اگر بیشتر شود ایمیل شما اسپم خواهد بود.

پ. ن: برای مثال دیتابیس هایی که دلارچی ارائه می شود دارای ایمیل های زیادی می شود.

آیا تمامی ایمیل ها به اینباکس مشتریان بالقوه تحویل می گردد؟

با توجه به تجربه ام میگم شاید ۵۰% به اینباکس مشتری ها می‌رسد. دلایل زیادی اینکه نصف ایمیل ها ارسال نمی گردد وجود دارد مثل:
۱- بلاک بودن آی پی ایران.
۲- پر بودن اینباکس ایمیل مشتری.
۳-مشکل dns در سایت مشتری.
۴- اعمال محدودیت در دریافت ایمیل توسط خود اون مشتری.
۵-مشکل در اینترنت.
۶- غیر فعال شدن ایمیل.

در نهایت آیا ارسال ایمیل ارزش دارد؟ بلی، شک نکنید. با تمام چالش های ارسال ایمیل، قطعن شما به عنوان یک صادراتچی باید از این ابزار ارسال کنید، و عایدی آن بسیار است. در آینده بیشتر درباره ایمیل خواهم گفت.

ممکن است بپسندید

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.