هفت عادت رفتاری مثبت برای تغییر در زندگی

توسط

خیلی وقته که می خوام در این باره مقاله ای بنویسم ولی دستم به نوشتن نمی رفت. نمی دونم چرا؟! شاید خیلی برای نوشتن سخت می گیرم. اینکه بخوای بگی اگه این هفت عادت رو داشته باشی به همه خواسته هات می رسی یه جوریه!!! اما باید دربارش بنویسم. هر آنچه فک می کنم مفیده و خودم هم تجربش کردم. زندگی همه ما پر از عادت های درست و غلطه. عادت هایی که خیلی هاشون رو ناخاسته وارد زندگیمون کردیم و برخی دیگشون رو هم بقیه وارد زندگیمون کردن. در کل می شه گفت خیلی از عادت های ما به انتخاب خودمون نبوده. اما شاید این  دونستن این موضوع تغییر در حال و وضع موجودمون ایجاد نکنه. برای ااینکه بتونیم زندگی ای رو بسازیم که لایقش هستیم، باید تلاش کنیم آنچه را که نیاز به هست برای ساختن اون زندگی فراهم کنیم.

یکی از عواملی که به ما در کسب اهداف و خواسته هامون بسیار کمک می کنه، درک و شناخت عادت هایمان است. وقتی بتوانیم عادت هایمون را بشناسیم، می توانیم عادت های جدید بسازیم و و قتی عادت های نوی را در زندگی خود وارد کنیم به آنچه می خواهیم، دست خواهیم یافت. تا این جا موضوع راحته ولی کدوم عادت ها هستند که در زندگی ما تحول ایجاد می کنند و باعث می شوند که ماب خواسته هامون برسیم. خوب در این مقاله شما را با هفت عادتی که باعث می شود که به اهداف خود دست یابید، آشنا می کنم.

۱- حضور داشته باشید.

اولین عادتی که باید به آن متعهد باشید، حضورداشتن است؛ یعنی چی؟ یعنی نیاز نیست برای اینکه کاری رو انجام بدید، یا هر فعالیتی که مد نظرتان است، برید و تمام مهارت های اون رو یاد بگیرید و بعد شروع کنید!!! کاری که اکثر ما انجام می دیم. برای آنکه حضور داشته باشید، کار را شروع کنید و توانایی انجام دادن آن به دنبالش می آید.

۲- ثابت قدم باشید.

دیگه این قدر در این زمینه مطلب هست که واقعا چیز جدیدی نمی تونم بگم، دارن هاردی دربارش یک کتاب نوشته: اثر مرکب. جف اولسون دربارش یک کتاب باحال نوشته تحت عنوان برتری خفیف. با ثبات قدم شما را معجزه را فرا می خوانید.

۳- دیدگاه مثبت.

در این مورد یه مکتب بوجود آمده : روانشناسی مثبت گرا؛ پس همین اندازه کافی که بگم با تمام احتمالاتی که در نظر می گیرید باز به این توجه کنید که نصف لیوان پر از آب است!!!

۴- به مدت طولانی متعهد شوید.

برای رسیدن به آنچه در زندگی می خواهیم باید زمان بگذاریم. برای مثال برای کسی می خواهد یک متخصص شود چیزی در حدود ۱۰۰۰۰ ساعت یا ۵ سال باید زمان صرف کند تا به دانش لازم برسد. پس همواره به خاطر داشته باشید که اول باید بکارید، بعد مراقبت کنید و در نهایت برداشت کنید.

کاشت –>  داشت —> برداشت

۵- پرورش اشتیاق سوزان توأم با ایمان.

برای آنکه بتوانیم در بلند مدت به اهدافمان برسیم، باید اشتیاق خود را از دست ندهیم و یک لحظه به خود شک نکنیم. ما می توانیم به آنچه می خواهیم دست یابیم با اشتیاق و ایمان به خود.

۶- حاضر به پرداخت بها باشید.

هر چیزی در این زندگی، بهایی دارد که باید بپردازید. درک این موضوع بسیار مهم است حتی برای چیزهای کوچک. مثلا وقتی داری میری دوستت رو ببینی، نمی تونی همزمان

۷- صداقت را تمرین کنید.

کارها یا فعالیت هایی که متعهد به انجام دادن آنها می شوید را انجام دهید حتی اگر هیچ کس حواسش نیست یا حتی اگر هیچ کس خبری ندارد، مانند فعالیت های شخصی مانند مثل امروز قصد کردید بیست صفحه کتاب بخونید، می تونید نخونید چون کسی ناظر نیست ولی اگر با خودتون صادق باشید، شما خودتان ناظر بر فعالیت هایتان هستید!!!

حالا که با این هفت عامل آشنا شدید، آن ها را در زندگی خود بکار برید و از نتایج آن لذت برید. برخی از مطالب این مقاله برداشتی از کتاب برتری خفیف، جف اولسون می باشد. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با من در تماس باشید.

ممکن است بپسندید

۱ نظر
  1. کبیری 4 سالپیش
    پاسخ

    نکات جالبی بود. خیلی ممنونم

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.