۲ هورمون موفقیت در فروش را بشناسید

توسط

امروز بخش دوم کلاسی که داشتم به معرفی بحث جذابی گذاشت: هورمون های موفقیت. تا حالا اصلا به این موضوع فک نکرده بودم که ما چه هورمون هایی  در بدن داریم که به ما کمک می کنند به موفقیت مد نظرمون در فروش دست یابیم. این بحث اینقدر جالب بود که تصمیم گرفتم با شما هم به اشتراک بگذارم و اگر اطلاعات بیشتری در این زمینه خواستید می توانید در این اینترنت سرچی بزنید، کلی اطلاعات در این باره است.

۱- هورمون شادی

اسم علمی این هورمون سروتونین (Serotonin) است. به عنوان هورمون شادی ( The happy Chemical) و به عبارتی احساس خوب شناخته می شود. کمبود این هورمون باعث تضعیف حافظه می شود. فروشنده ها همواره باید دو نکته زیر درباره این هورمون به خاطر داشته باشند:

 • هر دفعه دست بسته نشستن ۱۲% این هورمون را کاهش می دهد.
 • لبخند و یادگیری این هورمون را در بدن افزایش می دهند.

۲- هورمون پاداش

نام علمی دوپامین (Dopamine) رو یدک می کشه. کارکرد این هورمون بر اساس پاداش ( The reward Chemical) است. خاطرتان باشه در بحث های عادت زیاد به این موضوع اشاره کردیم و با استفاده از این تکنیک و مشابه آن می توانید این هورمون را در بدن خود افزایش دهید.

۳- هورمون انرژی

این هورمون رو با نام آدرنالین (Adrenalie) می شناسند و همان طور که از اسمش پیدا است انرژی شما را نشان می دهد. سرحال بودن و خوشحال بودن ( The Energy Chemical). فقط باید هواسمون باشه اگر این هورمون خیلی زیاد در بدن ترشح بشه، تبدیل یه یک مانع بزرگ می شود که معروف به قاتل اعتماد (Trust Killer) است.

۴- هورمون استرس

این هورمون با نام علمی کورتیزول ( Cortisol) شناخته می شه و کارکردشم تنظیم سطح استرس در بدن است ( The stress Chemical). شما نیاز به سطح معقولی استرس دارید نه بیشتر و نه کمتر. در این مقاله می توانید اطلاعات بیشتری پیدا کنید. کارکرد اصلی این هورمون بیدار کردن شما از خواب در صبح است بدون هیچ گونه آلارم گوشی! و دشمن این هورمون کافئین است و با هم در تقابل هستند.

۵- هورمون قدرت

هورمون تستوسترون (Testosterone) که به هورمون جنسی هم معروف است به خاطر محل تولیدش. کارکرد این هورمون ایجاد شور و هیجان توام با قدرت است  ( The power chemical). هر چه ترشح این هورمون در بدن بیشتر باشد حس قدرت و جاه طلبی افزایش می یابد. برای فروشنده ها اگه فیلم گرگ وال استریت رو دیده باشند، اونجا اشاره ای به این موضوع میشه!!! از طرفی باید به خاطر سپرد که افزایش بیش از اندازه این هورمون، باعث از بین رفتن هورمون کورتیزول  یا همان استرس می شود که ضررهای خودش را به همراه دارد.

۶- هورمون اعتماد

با نام علمی اُکسی توسین ( OxYTocin) شناخته می شود. در زبان عامه با نام “ماده عشق” نیز معروف است. برای فروشندگان به نام هورمون اعتماد (The trust chemical) معروف است وجود این هورمون بر بینایی، ضربان قلب و معده (گوارش بهتر) اثر می گذارد. برای افزایش این هورمون، همواره سعی کنید زمانی را به همسر، خانواده و دوستانتان تخصیص بدهید. خواندن این فایل متمم هم، خالی از لطف نیست : ماجرای عشق .

برای افزایش این ماده در بدن می توانید این کارها را انجام دهید : سخنان تشویق کننده بگویید، در آغوش گرفتن دیگران، نگهداری حیوان خانگی، گوش کردن به سخنان دیگران، گریه کردن، بخشیدن.

 

تاکنون شش هورمون اثرگذار در فروش را معرفی کردم اما آن دو هورمونی که شما باید به آن توجه بسیار کنید : هورمون استرس و هورمون قدرت است. پس سعی کنید دانسته هایتان در این زمینه را افزایش دهید.

ممکن است بپسندید

۲ نظر
 1. گاز صفحه ای اخوان مدل G107 6 سالپیش
  پاسخ

  هورمون انگیزه رو هم اضافه کنین

  • محمد حاتمی 6 سالپیش
   پاسخ

   حتما

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.