سه گانه عوامل شتاب دهنده پیشرفت هر فرد

سه گروه عامل وجود دارد که بر روی زندگی هر فرد بیشتر از دیگر عوامل اثر می گذارد. ب قاعده ۸۰/۲۰ می توان گفت این عوامل که ۲۰ درصد کل عوامل هستند، تاثیری معادل ۸۰ درصد کل اثرگذاری را دارند.

توسط

ما در محیطی زندگی می کنیم که هر فرد تحت تاثیر عوامل گوناگونی قرار دارد و این باعث می شود که زندگی فرد متغیر باشد. این عوامل می توانند از خانواده شروع شوند و به عواملی محیطی سازمانی تبدیل شوند مانند تبلیغات. سوال مهمی که در اینجا مطرح می باشد این است که آیا باید تحت تاثیر این عوامل به راحتی قرار بگیریم؟ آیا باید این عوامل را محدود کرد؟ و از همه مهمتر برای کسی که قصد پیشرفت در زندگی در تمامی ابعاد را دارد چطوری این عوامل را باید کنترل کند؟ در این مقاله برآنم که به این سوالات پاسخ دهم.

در کل می توان گفت که سه گروه عامل وجود دارد که بر روی زندگی هر فرد بیشتر از دیگر عوامل اثر می گذارد. بنا به قاعده ۸۰/۲۰ می توان گفت این عوامل که ۲۰ درصد کل عوامل هستند، تاثیری معادل ۸۰ درصد کل اثرگذاری را دارند. بنابراین اگر شخص بتواند این عوامل را مدیریت کند پس می تواند موفقیت خود را سرعت ببخشد. این عوامل عبارتند از ورودی ها، ارتباطات و محیط.

۱- ورودی ها

منظور از ورودی ها چیزهایی است که مغزتان با آن ها تغذیه می کند. هر چیزی که شما اجازه می دهید به مغزتان ورود پیدا کند مانند فایل های صوتی، تصاویر، ویدئوها و هزاران چیز دیگر. شما باید این ها را مدیریت کنید و هدفمند باشید. چرا؟ چون مغز شما فقط یک وظیفه دارد و آن بقا است. بنابراین در جستجوی چیزهای منفی است و وقتی شما هواستان نباشد در حصار مطالب منفی قرار می گیرید و در نتیجه متلاشی می شوید. بنابراین باید دو اقدام انجام دهید:

  • مراقبت کردن: رژیم رسانه ای.
  • یادگیری مداوم: ثبت نام در دوره های اموزشی مجازی و پیوسته.

یادتان باشد خوشحال کردن شما کار قلبتان است نه مغزتان.

۲- ارتباطات

منظور از ارتباطات آدم هایی است که وقتتان را با آن ها می گذرانید. به عقیده جیم ران، شما معدل ۵ تا ۱۰ نفری هستید که بیشترین وقتتان را می گذرانید. به عبارتند شما معدل اون ۲۰ درصد شبکه ارتباطی تان هستید که ۸۰ درصد وقت خود را با آن ها می گذرانید. بنابراین باید باید شبکه ارتباطی خود را مدیریت کنید:

  • قطع کردن روابط
  • محدود کردن
  • توسعه ارتباطات

هیچ کس از رودخانه خشک شده به خاطر گذشته پرآبش یادی نمی کنه. بنابراین دلسوزی کار احمق هاست!!

۳- محیط

منظور از محیط جایی است که شما بیش از ۸۰ درصد وقت خود را آنجا می گذرانید. بنابراین باید همسویی بین محیط و رویای شما جود داشته باشد. گاهیی ممکن است که رویای درون قلب شما، بزرگتر از محیطی باشد که در آن زندگی می کنید. بعضی وقت ها باید از آن محیط خارج شود تا رویاییتان محقق شود.

پیشرفت و موفقیت با کسی شوخی ندارد. موفقیت طلبان، رفتار درست را انتخاب می کنند.

شما حال سه عامل شتاب دهنده و اثرگذار موفقیت خود را می دانید. پس بهترین تصمیم ها را بگیرید تا بتوانید پیشرفت را در زندگی خود مشاهده کنید.

ممکن است بپسندید

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.