سه مهارت اصلی برای موفقیت در کسب وکارهای کوچک

توسط

برای موفق شدن، می توان لیست بلند بالایی از عوامل مختلف را بیان کرد. اما من در اینجا می خواهم با شما از عواملی حرف بزنم که خودم تجربه کرده ام و باعث شده پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته باشم. این عوامل را بر اساس قانون ۸۰/۲۰ یا همان قانون پارتو بیان می کنم زیرا معتقدم برای پیشرفت و موفق شدن باید تا جایی که می توان ساده و متمرکز بود.

۱- مهارت بازاریابی و فروش

تا شما خودتان نتوانید بفروشید کسب و کارتان رو به جلو حرکت نمی کند. با توجه به ماهیت اینکه محصول یا خدمات تان برای مصرف کننده نهایی است یا برای مشتری سازمانی؛ رویکرد بازاریابی شما بسیار متفاوت می باشد. با توجه به رویکرد بازاریابی، نوع فروش شما مشخص می شود و بنابراین مهارت های مورد نیاز آن را باید کسب کنید. این مهارتی است که برای موفقیت کسب و کار شما ضروری است و قابل تفویض نیست. باید آن را یا بگیرید هر چند سخت و نچسب هست.

۲- مهارت مالی

هنگامی توانستید بفروشید، تازه مهارت دوم رخ می نماید چطوری باید این پول رو خرج کنیم. شما باید دانش مالی اولیه داشته باشید و سعی کنید که یک استراتژی مالی مشخص برای خود داشته باشید. در طی بدست آوردن پول و مدیریت آن، شما سه مرحله را تجربه می کنید:

  • امنیت شغلی
  • امنیت مالی
  • آزادی مالی

که هدف ما مرحله نهایی، آزادی مالی است. برای اینکه به این مرحله برسید باید بدانید با پول چگونه برخورد نمایید و آن را مدیریت نمایید.

۳- مهارت رهبری

برای اینکه بتوانید سرعت رشد کسب و کار خودتان را شدت ببخشید باید بدانید که چطوری با افراد داخل سازمان و افراد خارج سازمان که تحت عنوان ذی نفعان مطرح هستند، تعامل کنید که در راستای هدف شما گام بردارند. این بسیار مهم هست که تمامی افراد سازمان درک واحدی از هدف شما داشته باشند و در راستای آن تلاش کنند.

و در انتها همواره سعی کنید با این سه مهارت، پول را خلق کنید. پول حقیقت ندارد. پول یک ایده است. فرصتی پیدا کنید که افراد دیگر متوجه آن نمی شوندو تمام تلاش خود را بکار گیرید تا آن را به پول تبدیل کنید

ممکن است بپسندید

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.