جایگاه شما در زنجیره تامین صادرات کجاست؟

توسط

یکی از مهارت های اصلی در صادرات، قیمت گذاری است و این زمانی می توانید در این امر استاد باشید که بفهمید جایگاه شما در زنجیره توزیع محصول یا خدمت مورد نظرتان کجا هست و در مقابل بفهمید که خریدار شما در کجای زنجیره تامین هست!!
حتما به گوشتون خورده که می گن زعفران در بازار جهانی گرمی هفت دلار است و ما باید اونو هفت دلار بفروشیم!! خیلی از مدیران و افرادی که در صادرات فعالیت می کنند گاهی وقت ها حرفایی می زنند که نشان از بی دانشی آنها هست، البته یه سری هم از عمد می زنند چون منافعی دارند. با این گروه دوم ما کاری نداریم.

قیمت هر محصول در بازار جهانی از عوامل مختلفی تاثیر می پذیره که مهم ترینش زنجیره تامین هست و اینکه این زنجیره تامین شامل چند حلقه هست.

شما به عنوان یک صادرکننده باید زنجیره تامین و حلقه های آن را بشناسید و بدانید که قرار است کدام حلقه مشتری نهایی شما باشد!!
برای مثال در بازار زعفران، اگر شما بخواهید با لایه اول زنجیره تامین کار کنید زعفران را به صورت بالک و تا کیلویی حداکثر ۱۱۰۰ دلار می خرند. حالا اگه همین شخص یک خارجی باشد تا ۲۵۰۰ دلار هم راه داره!!! برای زعفران بسته بندی یک گرمی اگر شما بخواهید وارد زنجیره توزیع بشوید حداکثر قیمت خرید از شما ۴ دلار است. بلاخره شبکه توزیع هم هزینه دارد و سود می خواهد.

و در نهایت شماها به عنوان یک صادر کننده موظفید که بدانید قیمت صحیح برای محصولتان را با مخاطب هدف خود که خریدار است باید تنظیم کنید.

ممکن است بپسندید

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.